Українська мова

Тестові завдання у форматі ЗНО, теоретичний матеріал, відеоматеріали, презентації, відеоконференції, інтерактивні домашні завдання. Групова та індивідуальна форми навчання.

Ми володіємо актуальною інформацією усіх державних програм, що дозволяє нам створювати найоптимальніші курси з підготовки до іспитів ДПА та ЗНО.

Форма занять:

Групова

Кількість дітей:

8-10

Розклад:

Погоджується

Тривалість:

60 хвилин

Програма курсу:

 1. Структура тесту ЗНО. Фонетика. Алфавіт. Співвідношення звуків і букв.
 2. Орфоепія.
 3. Орфографія.
 4. М’який знак (знак м’якшення).
 5. Апостроф.

ЗНО

Бажаєте розпочати підготовку до ЗНО? Записуйтеся на заняття!

Тривалість заняття хв

Кількість учасників:

Особливості підготовки до ЗНО з української мови

Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови потрібно не лише тим, хто планує вступати до вищого навчального закладу, але й тим, хто прагне отримати атестат про закінчення школи. Особливостей в цьому іспиті багато, тож давайте їх розглянемо. 

Перша стосується тих, хто складатиме тест і з українською мови, і з літератури. Тобто два предмети в одному іспиті. Тож, підготовка до ЗНО з української мови повинна полягати в опрацюванні обох предметів.  

Що стосується української мови та літератури підготовки до ЗНО, школярі зіштовхуються зі складністю перечитувати великі обсяги творів, запам'ятовувати, кому належить той чи інший твір, кому він присвячений та що відбувалося.

Ще однією специфікою тесту є наявність запитань із розгорнутою відповіддю. Дуже часто майбутні абітурієнти зіштовхуються з побоюваннями та проблемами при написанні власного висловлення. Давайте спершу визначимо, що таке власне висловлення. Це твір, у якому учень повинен висловити свою думку стосовно конкретної теми, обґрунтувати свої твердження та навести аргументи. Здається, ніби дуже складно, але насправді ні. 

Що потрібно знати про власне висловлення під час підготовки до ЗНО з української мови? Твір має чітку структуру, запам’ятавши яку, учень легко та успішно напише власне висловлення. Це і все, що варто пам’ятати, а відпрацювати написання кожного блоку структури ми допомагаємо на курсах підготовки в AMR Education.  

З чого складається курс підготовки до ЗНО з української мови?

Щоб якісно підготуватися до успішного складання іспиту, варто починати заздалегідь. Найкращий час старту підготовки до ЗНО з української мови та літератури - це осінь, початок навчального року. Ми розробили курс, який триває 8 місяців та включає теми, на основі яких будуть завдання зовнішнього незалежного оцінювання. 

До курсу з української мови підготовки до ЗНО входять теми від вивчення фонетики та алфавіту до стилістики. Також на курсі ми приділяємо значну увагу вивченню та розумінню структури тестів, аби учень чітко розумів, яке завдання перед ним стоїть.

Оскільки література - це вагома частина завдань, до неї також потрібно ретельно готуватись. На курсі з української літератури ми розглядаємо твори, які входять у програму ЗНО, зазначаємо їх художні деталі, стиль, жанр, композиційну будову, літературних героїв, їхні особливості та зв’язок між ними. 

Нашого досвіду роботи з дітьми достатньо, щоб зрозуміти, як з ними поводитись, що їх цікавить та як зробити навчання не тягарем, а цікавим, захопливим та натхненним процесом. Підготовка до ЗНО з української мови може бути водночас цікавою та ефективною, якщо знати, як організувати процес. Щоб зробити навчання комфортним для всіх, в AMR Education є декілька форм навчання: групова, індивідуальна та заняття з найкращим другом. Кожен учень наших курсів отримує авторські конспекти, доступ до інтерактивних відеоуроків та тренажерів тестів. 

З яких завдань складається ЗНО з української мови?

З 2021 року іспит з української мови та літератури був виокремлений у два тести. Школярі можуть обрати складати лише українську мову чи українську мову та літературу. Від варіанту, який ви оберете, залежатиме підготовка до ЗНО з української мови.

Розглянемо спершу тест з української мови. Сертифікаційна робота налічує 40 завдань та складається з двох частин. Завдання складаються з декількох блоків:

 • Завдання на вибір однієї відповіді. Має вигляд запитання та чотирьох варіантів відповідей. У тесті це завдання 1-28. Кожне з них оцінюється в 0 або 1 бал.
 • Завдання на вибір однієї відповіді на основі прочитаного тексту. Учню необхідно прочитати текст та дати відповіді на запитання. У тесті це завдання 34-39, кожне з них оцінюється в 0 або 1 бал. 
 • Завдання на встановлення відповідності. Має вигляд запитання та двох стовпчиків, зліва пункти позначені цифрами, справа - літерами.  Учню потрібно встановити відповідність інформації зі стовпчика зліва зі стовпчиком справа. У тесті це завдання 29-33. Бали надаються за кожну правильну відповідність (1 бал). 
 • Завдання відкритої форми - власне висловлення.  Має вигляд твору та оцінюється від 0 до 20 балів. 

Якщо ви обираєте складати об’єднаний тест з двох предметів, обсяг завдань збільшується і структура іспиту змінюється. Тож, підготовка до ЗНО з української мови та літератури також повинна бути адаптована під завдання. Розглянемо структуру сертифікаційної роботи з української мови та літератури. Тест налічує 67 завдань різної форми:

 • Завдання на вибір однієї відповіді з української літератури. Знаходяться під номером 1-20, кожне з яких оцінюється в 0 або 1 бал.
 • Завдання на встановлення відповідності з української літератури. У тесті це завдання 1-24. Оцінюються в 0, 1, 2, 3 або 4 бали.
 • Завдання на вибір однієї відповіді з української мови. Знаходяться під номером 25-52, кожне з яких оцінюється в 0 або 1 бал.
 • Завдання на встановлення відповідності з української мови. У тестовому зошиті це завдання 53-57, за кожне з яких можна здобути від 0 до 4 балів.
 • Завдання на вибір однієї відповіді на основі прочитаного тексту. Цей тип завдань стосується предмету “Українська мова”. У тесті завдання розміщуються під номером 58-63 та оцінюються в 0 або 1 бал.
 • Завдання з короткою відповіддю до текстів. Також стосується предмету “Українська мова” та передбачають надання відповіді у вигляді письмового висловлення. Це завдання 64-66, кожне з них оцінюється в 0, 1 або 2 бали.
 • Завдання відкритої форми - власне висловлення.  Має вигляд твору та оцінюється від 0 до 20 балів. 

Курс підготовки до ЗНО з української мови та літератури в AMR Education побудований з урахуванням усіх особливостей іспиту. Також ми прагнемо організувати роботу таким чином, щоб школярі займалися ефективно, не перенавантажуючись. Адже стрес - це одна з найголовніших перешкод у навчанні та складанні іспитів. 

Відгуки про підготовку до ЗНО з української мови від AMR Education

За роки навчання та підготовки учнів до іспитів, ми напрацювали велику клієнтську базу і кількість задоволених батьків та учнів зростає щороку. Ми регулярно збираємо зворотний зв’язок для того, щоб покращувати наші курси, краще розуміти дітей та зручні для них формати.

Хочемо поділитися відгуками, які ми отримали від випускників шкіл та їх батьків про курс підготовки до ЗНО з української мови в AMR Education.

Дарина, випускниця: 

“Вирішила займатись підготовкою в груповій формі в AMR. У результаті склала ЗНО на 178 балів. Групи невеликі, всім приділяється достатньо уваги. Уроки були структуровані, тому освоювати матеріал було не важко”. 

Катерина, мама Ірини:

“Моя донька добре знає українську мову та й література їй подобається, тож ми думали, що вона зможе сама підготуватися до ЗНО. Почали виконувати тести і зрозуміли, що кількість балів недостатня для нас. Почали шукати курси, знайшли AMR. Іринка займалась індивідуально з викладачем, розібрали, з чого складаються завдання, зрозуміли прогалини та відточували їх. Результатом ЗНО дуже задоволені”.

Богдан, випускник:

“Іспит з української мови був найнуднішим зі всіх для мене. Готуватись не було бажання взагалі, але потрібно було для вступу в університет. Займався зі своїм другом з викладачем. Добре, що так можна було, вдвох було веселіше. Здав ЗНО на 165 балів і тішусь, бо це дуже хороший результат”.